Для ефективної роботи деструкторів насамперед потрібні волога, температура, рН ґрунту, співвідношення N:С = 1:25 (не більше), рівномірно подрібнені рослинні рештки.
Деструктори на основі грибів роду Trichoderma здатні працювати за температури ґрунту від +3…+5 °С.
Деструктори на бактеріальній основі, як і деструктори на основі гуматів, за температури ґрунту +5…+7 °С. Температура повітря може бути нижчою, оскільки ґрунт на глибині загортання деструктора (10-25 см) охолоджується повільніше.
Варто зазначити й те, що швидкість розкладання органіки зі зниженням температури ґрунту сповільнюється, але сам процес деструкції відбувається аж до замерзання ґрунту.
Гриби роду Trichoderma за несприятливих умов утворюють справжні спори й після перезимівлі за настання сприятливих умов відновлюють свою активність і продовжують процес деструкції.
При цьому не наносять шкоди молодим рослинам.
Деякі з бактеріальних препаратів також мають спори та здатні перезимовувати.
Для тих, що спори формувати не здатні, спостерігається значне зниження їх кількості або навіть повна їх загибель. Тому навесні відновлення активності таких препаратів відбувається значно повільніше в порівнянні з деструкторами на основі грибів.
Отже, осінню деструкцію рослинних решток, наприклад, кукурудзи слід проводити таким чином, щоб тривалість від застосування деструкторів до настання стійкої температури +5 °С становила 3-4 тижні.
Якщо в господарства не було змоги внести деструктор восени, його застосовують навесні в передпосівну підготовку ґрунту (за першої можливості увійти в поле).
Зазвичай деструктор вносять під дискування або культивації (якщо її можна ефективно провести).
Негативного впливу на схожість насіння, ріст і розвиток рослин не спостерігається.